Strony internetowe WordPress

Tworzenie stron opartych o WordPress

Od kilku wykorzystywanie WordPress’a do tworzenia stron www jest bardzo popularne.
Aktualnie przy użyciu tego oprogramowania powstaje większość stron w internecie.

 

Projektowanie stron internetowych przy pomocy WordPress

Dlaczego warto tworzyć naszą stronę w WordPressie

Dawno, dawno temu używano go do prowadzenia blogów. Dzisiaj za jego pośrednictwem można stworzyć praktycznie każdą stronę – małą stronę hobbistyczną, blog firmowy, portfolio, rozbudowany portal dla firmy, sklep internetowy itp.
Dzięki prostocie w obsłudze oraz bardzo dużym możliwością rozbudowy za pomocą dedykowanych wtyczek jest liderem wśród platform do zarządzania treścią na stronie internetowej.

Projektowanie stron internetowych WordPress Radom

Proces projektowania strony rozpoczynamy od poznania potrzeb Klienta odnośnie przyszłej strony. Budowana strony może spełniać kilka celów:

  • Informacyjna (przedstawienie produktów lub usług)
  • Blog (specyficzny rodzaj dziennika lub serwis z aktualnościami)
  • Zbieranie informacji kontaktowych o potencjalnym kliencie poprzez formularze umieszczone na stronie
  • Sprzedażowe – czyli przyjmowanie zamówień online na produkty lub usługi

Bardzo często prosimy Klienta o podanie stron konkurencji lub dowolnie innych, które mu się podobają. Nie robimy tego, żeby skopiować z nich wygląd, ale żeby odkryć upodobania (kolorystykę, układ strony itp.). Proces ten zdecydowanie skraca projektowanie. Zmniejsza się ilość domysłów i zgadywania. Łatwiej trafić w gust…

tworzenie stron internetowych wordpress radom

Wdrażanie projektu

Dla naszych Klientów wykorzystujemy WordPressa z płatnym motywem Divi od Elegant Themes.
Wybraliśmy akurat go ponieważ ma duże możliwości rozbudowy strony. Posiada wiele rozwiązań z których możemy skorzystać na wielu etapach istnienia strony.
Do poznania podstawowych funkcji wystarczy kilka minut naszej pomocy.
Oczywiście wdrożenie projektu wymaga nie tylko doskonałego poznania narzędzi jakie posiada dany motyw ale umiejętności programistycznych i stylistycznych. Bez tych dwóch ostatnich nasza strona będzie wyglądała powtarzalnie. A smaku dodają właśnie niestandardowe rozwiązania w wyglądzie i funkcjonalności. Tak więc bez kodowania nie obędzie się 🙂

Testowanie działania.

Ten etap jest bardzo ważny. Pozwala uniknąć niepotrzebnych niespodzianek, które mogą wyniknąć z niepoprawnego wygląda na różnych przeglądarkach. Co więcej, tutaj skupiamy się na prawidłowych działaniu strony na urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach).
Bywa że niektóre rozwiązania, które dodają pozytywów na dużym ekranie komputera nie sprawdzą się na telefonie. Czasem trzeba je ukryć lub zmodyfikować działanie w zależności od rozdzielczości ekranu.

Przenoszenie strony na serwer Klienta.

Bardzo często stronę wdrażamy na naszym serwerze i po testach i akceptacji przenosimy na serwer Klienta.

Pozycjonowanie i optymalizacja.

Każdą stronę optymalizujemy pod kątem SEO. Dbamy o strukturę nagłówków, odpowiednie tytułu podstron, alternatywny tekst dla obrazów. Nie zostawiamy strony bez zaindeksowania jej w wyszukiwarce. Robimy to w standardzie usługi. Dbamy też o wysoką pozycję w Google. WordPress jest przyjaznym narzędziem do pracy nad poprawą widoczności w wynikach wyszukiwania. Jeżeli nie zrobimy tego o własnych siłach – to polecamy tą usługę zaprzyjaźnionym firmom.

wordpress radom

ale WordPress ma też wady…

Największą jego wadą jest… popularność. Często przez to staje się celem ataków hakerskich lub złośliwego oprogramowania. Wdrożenie witryny i wystawienie faktury to nie koniec naszej pracy. Dbamy o dobry stan naszego dzieła. Systematycznie aktualizujemy oprogramowanie i wprowadzamy poprawki.

Poniżej lista wad…

1. Bezpieczeństwo: Jako popularny CMS, WordPress jest częstym celem ataków hakerów. Niektórzy użytkownicy skarżą się na problemy z bezpieczeństwem, takie jak wycieki danych lub nieautoryzowane dostępy do strony.

2. Wymagana aktualizacja: WordPress wymaga regularnych aktualizacji, aby zapewnić bezpieczeństwo i nowe funkcje. Niektórzy użytkownicy mogą uznać to za uciążliwe lub trudne do zarządzania.

3. Wymagane umiejętności techniczne: Aby korzystać z pełni możliwości WordPress, niektóre umiejętności techniczne mogą być konieczne, takie jak znajomość kodowania lub HTML.

4. Możliwość nadmiernego rozrostu: WordPress oferuje wiele wtyczek i motywów, które umożliwiają dodawanie różnych funkcji i elementów do strony. Niektórzy użytkownicy mogą jednak przesadzić z ich ilością, co może prowadzić do spowolnienia strony lub trudności z jej zarządzaniem.

5. Koszty: WordPress jest darmowy, ale aby uzyskać pełną funkcjonalność i profesjonalny wygląd, niektóre wtyczki lub motywy mogą być płatne.

… ale… nie ma się czym martwić. Przecież macie nas od tego 🙂